
Poznaj naszych
Prelegentów

Luiza Pieprzyk
Audytor podatkowy, trener, wykładowca; specjalista w zakresie podatku od towarów i usług VAT w Polsce i UE; były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów
Wieloletni pracownik organów podatkowych (ponad 15 lat) – specjalista w zakresie podatku od towarów i usług w Polsce i krajach UE, pracujący jako orzecznik, specjalista ds. kontroli handlu wewnątrzwspólnotowego w organach podatkowych, zajmujący się orzecznictwem w zakresie podatku VAT w Polsce i w krajach Unii Europejskiej, realizujący zadania administracji w zakresie kontroli i weryfikacji transakcji wewnątrzwspólnotowych w UE, szkoleniowiec Ministerstwa Finansów. Doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i prawników. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT w transakcjach krajowych i zagranicznych w ujęciu podatkowym, logistycznym i handlowym. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych, realizujących główne cele przesłanek należytej staranności na każdym etapie działalności podmiotu –od kadry menadżerskiej i zarządu po pozostałe działy/ piony w danej jednostce.
Prelekcje
Nowa taktyka kontrolerów skarbowych,
czyli w jaki sposób fiskus typuje przedsiębiorców do kontroli
Jak argumentować koszty i podatek naliczony VAT, aby fiskus nie szukał powodu do korekty
– absurdy orzeczniczo-interpretacyjne rodem z PRL!
E-fakturowanie po kolejnej nowelizacji
– jak wywiązać się z nowych obowiązków nałożonych ustawą o KSeF

Maciej Witucki
Prezydent Konfederacji Lewiatan, największej organizacji w Polsce zrzeszającej przedsiębiorców.
Pracował w banku Cetelem Polska, następnie w zarządzie Lukas Banku, którego w 2005 r. został prezesem. Następnie w 2006 r. został prezesem Telekomunikacji Polskiej i jednocześnie szefem Grupy TP, w której skład wchodziły 23 spółki, a później w 2016 r. – prezesem Zarządu Work Service SA. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Orange, zasiada również w Radach Nadzorczych TISE, AXA, Krynica Vitamin. Jest członkiem Rady Dyrektorów Atlantic Council, zasiada w Radzie European Council on Foreign Relations, Międzynarodowej Radzie Doradczej GLOBSEC oraz Międzynarodowej Radzie Konsultacyjnej Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również członkiem Rady Fundacji Centrum im. prof. B. Geremka, fundatorem Fundacji Polska-Haiti oraz współzałożycielem Fundacji „Dorastaj z Nami”.
Prelekcje
Czego oczekuje biznes od systemu podatkowego w 2024 r., by zapewnić stabilność finansową firm

Adam Abramowicz
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Powołany na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w 2018 r. Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej. Aktywna działalność biznesowa zaowocowała jego członkostwem w Radzie Polskiej Izby Handlu. Był radnym Rady Miasta Biała Podlaska oraz aktywnym działaczem samorządowym. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykorzystując zdobyte w przedsiębiorczości doświadczenie, był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP oraz Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W związku z powołaniem na funkcję rzecznika MŚP, wystąpił z PiS i złożył mandat poselski.
Prelekcje
Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone
– czyli w jaki sposób Konstytucja Biznesu chroni przedsiębiorcę

Samir Kayyali
Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń online
Przeprowadził ponad 800 szkoleń stacjonarnych, a w internecie działa od 2013 r. Realizował szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.
Prelekcje
Zmiany przepisów podatkowych w 2024 r.
– czy można zminimalizować skutki bomby z opóźnionym zapłonem
Jak argumentować koszty i podatek naliczony VAT, aby fiskus nie szukał powodu do korekty
– absurdy orzeczniczo-interpretacyjne rodem z PRL!

Robert Okulski
Doradca podatkowy, ekspert Business Centre Club, współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″
Propagator przedsiębiorczości, prezes zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o., zarządzający grupą ośmiu przedsiębiorstw z branży księgowej. Ekspert Business Centre Club ds. księgowości i rozliczeń podatkowych małych i średnich przedsiębiorstw, wieloletni wykładowca Uczelni ASBIRO, Uczelni Łazarskiego, gościnnie Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz wielu inicjatyw i fundacji lokalnych. Współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″, autor publikacji prasowych dotyczących przedsiębiorczości i podatków. Główne obszary specjalizacji: analiza biznesowa, mająca na celu długofalową optymalizację podatkową i gospodarczą prowadzonej działalności; audyty podatkowe księgowości i rozliczeń kadrowo-płacowych; outsorcing zatrudnienia oraz kontrakty menadżerskie; wpływ przepisów podatkowych na warunki prowadzenia działalności gospodarczej.
Prelekcje
„Urząd nasz Pan” czy jednak przedsiębiorca ma jakieś prawa
– jak przygotować się do kontroli i nie dać się w jej trakcie zdominować urzędnikom

Michał Staniek
Doradca podatkowy, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii Staniek&Partners - Law for Industry
Partner zarządzający kancelarii Staniek & Partners Law for Industry. W swojej praktyce zawodowej z powodzeniem łączy wiedzę z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie przy złożonych projektach. Jego doświadczenie obejmuje m.in. wsparcie klientów w procesach restrukturyzacyjnych oraz budowanie transgranicznych modeli rozliczeń podmiotów działających w międzynarodowych grupach kapitałowych. Aktywnie działa w obszarach związanych z ulgami na nowe technologie i innowacyjność. Nie unika sali sądowej, z sukcesami reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przed organami podatkowymi. Oprócz działalności doradczej prowadzi także szkolenia z zakresu prawa podatkowego – stały współpracownik największych firm szkoleniowych w Polsce, a także wykładowca na uczelniach wyższych.
Prelekcje
Fundacja rodzinna kontra estoński CIT
– która forma jest korzystniejsza podatkowo?

Ewa Szejner
Certyfikowany negocjator biznesowy i doradca w dziedzinie negocjacji
Od kilkunastu lat zajmuje się zakupami. Pracowała w branży FMCG oraz w sektorze księgarskim, farmaceutycznym i medycznym. Ma za sobą setki wynegocjowanych kontraktów i tysiące spotkań negocjacyjnych. Prowadzi szkolenia i warsztaty negocjacyjne oraz sesje dla klientów indywidualnych. Jest autorką książki „Negocjuj, kobieto!”.
Prelekcje
Dział księgowo-finansowy
jako kreator zmian i lider efektywności gospodarowania

Ewa Brok
Trener etykiety biznesowej
Wspiera firmy w etykiecie komunikacji i zwiększaniu sprzedaży poprzez budowanie dobrych relacji biznesowych z wykorzystaniem zasad savoir vivre’u. Dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca akademicki. Publikuje artykuły na łamach czasopism branżowych oraz uczestniczy jako prelegent w konferencjach biznesowych. Autorka interaktywnej książki „Kulturalnie w social media”, laureatka konkursu Polish Businesswomen Awards w kategorii Lider wśród trenerów etykiety biznesowej oraz laureatka I miejsca w konkursie LinkedIn Top Influencer 2021.
Prelekcje
Jak budować dobre relacje w biznesie oraz sztuczna inteligencja chat GPT
– gdzie są granice polegania na nowoczesnych technologiach?

Adam Pawłowski
Pierwszy polski Master Sommelier
Pierwszy polski Master Sommelier. Tym tytułem poszczycić się może zaledwie 300 osób na świecie i uznaje się go za najwyższy poziom kwalifikacji w dziedzinie wina. Szlify w branży zdobywałem w Northcote, restauracji odznaczonej gwiazdką w prestiżowym przewodniku Michelina. To właśnie tam, przez 6 lat, jako Head Sommelier zarządzał jedną z najlepszych kart win w Wielkiej Brytanii i dowodził grupą jednych z najbardziej utalentowanych sommelierów w kraju.