Brak wyników

Poznaj naszych

Prelegentów

Luiza Pieprzyk

Audytor podatkowy, trener, wykładowca; specjalista w zakresie podatku od towarów i usług VAT w Polsce i UE; były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów

Wieloletni pracownik organów podatkowych (ponad 15 lat) –  specjalista w zakresie podatku od towarów i usług w Polsce i krajach UE, pracujący jako orzecznik, specjalista ds. kontroli handlu wewnątrzwspólnotowego w organach podatkowych, zajmujący się orzecznictwem w zakresie podatku VAT w Polsce i w krajach Unii Europejskiej, realizujący zadania administracji w zakresie kontroli i weryfikacji transakcji wewnątrzwspólnotowych w UE, szkoleniowiec Ministerstwa Finansów. Doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i prawników. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT w transakcjach krajowych i zagranicznych w ujęciu podatkowym, logistycznym i handlowym. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych, realizujących główne cele przesłanek należytej staranności na każdym etapie działalności podmiotu –od kadry menadżerskiej i zarządu po pozostałe działy/ piony w danej jednostce.

Prelekcje

Panel

#Księgowa partnerem biznesu

– jak wspólnie z zarządem ułożyć procesy zakupowe i sprzedażowe w firmie, by sprawnie przygotować się do obowiązkowego fakturowania w KSeF?
Warsztat

Jakie zapisy zawrzeć w umowach z kontrahentami, by płacić fiskusowi jak najmniejsze podatki?

Katarzyna Knawa

Counsel, doradca podatkowy, doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie podatków. Jako „in-house” pracowała w jednym z największych banków na świecie, gdzie zarządzała zespołem specjalistów podatkowych. Jako doradca podatkowy współpracowała z wieloma klientami z branży finansowej oraz produkcyjnej. Łącząc te doświadczenia, wdrażała outsourcing procesów podatkowych oraz wspomagała klientów przy implementacji strategii podatkowej i zabezpieczaniu ryzyk podatkowych.

W pracy zawodowej była zaangażowana w sprawy, w których kluczowym było pogodzenie potrzeb biznesowych i oceny ryzyka na tle niepewności, która jest cechą prawa podatkowego w dzisiejszych czasach. Wpierała klientów podczas kontroli i postępowań podatkowych. Doradzając klientom, działa według zasady, że porady prawne lub podatkowe są tylko tak dobre, jak ich późniejsze wdrożenie i konkretne decyzje podejmowane przez jej klientów – podatników. Ukończyła Wydział Prawa oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest także absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński oraz Catholic University of America, Columbus School of Law w Waszyngtonie. Stopień doktora nauk prawnych otrzymała na podstawie obrony pracy doktorskiej dotyczącej opodatkowania usług finansowych podatkiem od towarów i usług. Jest autorką licznych publikacji, w tym z zakresu podatku u źródła oraz książki „Opodatkowanie VAT usług finansowych”.

Prelekcje

Warsztat

Jak rozliczać podatek u źródła według nowych regulacji?

Adam Abramowicz

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

Powołany na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w 2018 r. Prowadził z sukcesem własną działalność gospodarczą. Był jednym z głównych inicjatorów, a zarazem prezesem Zarządu Sieci Detalistów „Nasze Sklepy”, która powstała, by chronić małych i średnich przedsiębiorców. Był też jednym z założycieli oraz długoletnim prezesem Izby Gospodarczej Nowej Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej. Aktywna działalność biznesowa zaowocowała jego członkostwem w Radzie Polskiej Izby Handlu. Był radnym Rady Miasta Biała Podlaska oraz aktywnym działaczem samorządowym. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wykorzystując zdobyte w przedsiębiorczości doświadczenie, był m.in. członkiem sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Sejmu RP oraz Parlamentarnego Zespołu Wspierania Przedsiębiorców Poszkodowanych w Outsourcingu Pracowniczym przez organy administracji państwowej RP, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W związku z powołaniem na funkcję rzecznika MŚP, wystąpił z PiS i złożył mandat poselski.

Prelekcje

Panel

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

– korzyści i zagrożenia

Samir Kayyali

Doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń online

Przeprowadził ponad 800 szkoleń stacjonarnych, a w internecie działa od 2013 r. Realizował szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.

Prelekcje

Panel

Co może być kosztem w 2024 r.

– analiza najnowszych opinii Dyrektora KIS

Robert Okulski

Doradca podatkowy, ekspert Business Centre Club, współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″

Propagator przedsiębiorczości, prezes zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o., zarządzający grupą ośmiu przedsiębiorstw z branży księgowej. Ekspert Business Centre Club ds. księgowości i rozliczeń podatkowych małych i średnich przedsiębiorstw, wieloletni wykładowca Uczelni ASBIRO, Uczelni Łazarskiego, gościnnie Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz wielu inicjatyw i fundacji lokalnych. Współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″, autor publikacji prasowych dotyczących przedsiębiorczości i podatków. Główne obszary specjalizacji: analiza biznesowa, mająca na celu długofalową optymalizację podatkową i gospodarczą prowadzonej działalności; audyty podatkowe księgowości i rozliczeń kadrowo-płacowych; outsorcing zatrudnienia oraz kontrakty menadżerskie; wpływ przepisów podatkowych na warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Prelekcje

Panel

Kontrakt menedżerski:

która metoda rozliczeń dochodów zarządu jest najefektywniejsza?

Łukasz Oleś

Adwokat, doktor nauk prawnych, EMBA, Prezes Sądu Arbitrażowego przy RIPH w Gliwicach

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z optymalizacjami podatkowymi, fuzjach i przejęciach oraz w prawie karnym i karno-skarbowym. Autor publikacji naukowych poświęconych m.in. ordynacji podatkowej, podatkowi VAT i dochodom uzyskiwanym za pośrednictwem planów motywacyjnych w postaci akcji oraz opcji na akcje. Ekspert „Gazety Prawnej“.

Prelekcje

Panel

Kredyty frankowe

– wygrana z bankiem a skutki podatkowe. Czy pozytywny wyrok niesie za sobą negatywne konsekwencje finansowe?

Angelika Chimkowska

Strateżka silnych marek osobistych i firmowych. Specjalizuje się w tworzeniu skutecznej komunikacji i sprzedaży wykorzystującej social media (szczególnie Linkedin). Wymieniona przez „Forbes” na 5. miejscu wśród 25 mistrzyń polskiego Linkedin w 2021 r.

Wraz z zespołem Silnej Marki prowadzi projekty rozwojowe oraz wdrożeniowe z zakresu social sellingu, personal brandingu oraz employee advocacy. Zwiększa wyniki sprzedażowe i marketingowe firm, których produkty i usługi oparte są na wiedzy eksperckiej. Wśród klientów Silnej Marki znaleźli się m.in.: Brother, Ericsson, Hestia, Nokia, PwC, Volvo, Millennium, LGK, BDI, Xerox, Beck, Warta, Santander, Microsoft, Aviva, GFK. Wykłada m.in. na Executive MBA Wydziału Zarządzania UW. Prelegentka prestiżowych konferencji, m.in. Pulsu Biznesu, Europejskiego Forum Gospodarczego, Social Media Week, I Love Marketing. Autorka książek: „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”, „Silna Marka na Linkedin, czyli social selling w praktyce”, „Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce”, „Linkedin w praktyce”, współautorka „Biblii e-biznesu 3.0”.

Prelekcje

Panel

Twoja marka na Linkedin

– jak autentycznie i skutecznie budować widoczność i zaangażowanie?

Artykuły

#linkedin

Silna marka osobista na LinkedIn

– jak ją zbudować?

Marcin „Nierdzewny” Szymkiewicz

Od ponad 20 lat mentor osób walczących z syndromem wypalenia

Przedsiębiorca i doświadczony menedżer zarządzający, twórca metody „SYNERGIE IMPRESS®”, w której łączy najlepsze cechy rzetelnego coachingu oraz mentoringu z modelem klasycznego rozwoju człowieka. Autor ponad pięćdziesięciu publikacji pokazujących prawdziwe oblicze syndromu burn-out. Prywatnie kapitan jachtu, żeglarz, podróżnik.

Prelekcje

Panel

Napięte terminy, natłok zadań, ciągły stres i narastające zmęczenie

– jak uniknąć syndromu emocjonalnego i zawodowego wypalenia oraz zadbać o siebie?

Radek Pogoda

Konsultant i trener biznesu. Od blisko 30 lat wspiera firmy w tworzeniu i naprawianiu procesów sprzedaży oraz wdraża procedury i narzędzia wsparcia sprzedaży, szkoli szefów sprzedaży i handlowców.

Prelekcje

Panel Specjalny

Trzy metody wprowadzania podatków

Odkryjemy kulisy, jakimi metodami rząd wprowadza podatki. Powiemy, na czym polega metoda manipulacji i jak rząd wykorzystuje okno Overtona przy wprowadzaniu ryzykownych podatków.

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

Kontakt dla uczestników
Marlena Fiedorow
tel. 61 66 83 105 wyślij e-mail
Współpraca i reklama
Małgorzata Kołodziejczak
tel. 536 511 449 wyślij e-mail