Brak wyników

Poznaj naszych

Prelegentów

Luiza Pieprzyk

audytor podatkowy, członek Rady Konsultacyjnej przy Rzeczniku MŚP, trener, wykładowca; specjalista w zakresie podatku od towarów i usług VAT w Polsce i UE; były urzędnik resortu Ministerstwa Finansów

Wieloletni pracownik organów podatkowych (ponad 15 lat) –  specjalista w zakresie podatku od towarów i usług w Polsce i krajach UE, pracujący jako orzecznik, specjalista ds. kontroli handlu wewnątrzwspólnotowego w organach podatkowych, zajmujący się orzecznictwem w zakresie podatku VAT w Polsce i w krajach Unii Europejskiej, realizujący zadania administracji w zakresie kontroli i weryfikacji transakcji wewnątrzwspólnotowych w UE, szkoleniowiec Ministerstwa Finansów. Doświadczony audytor podatkowy, trener pracowników organów kontroli oraz księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów i prawników. Od lat wdraża w podmiotach gospodarczych procedury i politykę bezpieczeństwa podatkowego w zakresie VAT w transakcjach krajowych i zagranicznych w ujęciu podatkowym, logistycznym i handlowym. Twórca indywidualnych procedur podatkowych i projektów dla podmiotów polskich i międzynarodowych, realizujących główne cele przesłanek należytej staranności na każdym etapie działalności podmiotu –od kadry menadżerskiej i zarządu po pozostałe działy/ piony w danej jednostce.

Prelekcje

Panel

E-kontrole po 20 latach w UE

– jak fiskus kontroluje i co sprawdza w transakcjach unijnych, czyli o czym musi wiedzieć podatnik i księgowy?
Warsztat

Jak nie stracić na zmianach w VAT w 2025 r. i ominąć pułapki zastawione przez fiskusa?

Katarzyna Knawa

doradca podatkowy, radca prawny; adiunkt w Instytucie Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; członek IFA Polska oraz Stowarzyszenia Naukowego Prawa Podatkowego

Specjalizuje się w prawie podatkowym, związkach polskiego ustawodawstwa podatkowego z regulacjami o charakterze międzynarodowym (umowami międzynarodowymi i prawem unijnym), opodatkowaniu usług finansowych. Od lat aktywnie współpracuje ze środowiskiem biznesowym oraz branżowym.  Prelegentka na konferencjach, seminariach i szkoleniach naukowych oraz branżowych w Polsce i za granicą. Autorka i współautorka pozycji naukowych i specjalistycznych.

Prelekcje

Panel

Rewolucja w podatkach dochodowych

– jak wywiązać się z nowych obowiązków?

Robert Okulski

doradca podatkowy, propagator przedsiębiorczości, ekspert Business Centre Club ds. księgowości i rozliczeń podatkowych małych i średnich przedsiębiorstw, wykładowca, współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″. Prowadzi własną kancelarię doradcy podatkowego i biuro rachunkowe „Okulscy. Księgowość”

Propagator przedsiębiorczości, prezes zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o., zarządzający grupą ośmiu przedsiębiorstw z branży księgowej. Ekspert Business Centre Club ds. księgowości i rozliczeń podatkowych małych i średnich przedsiębiorstw, wieloletni wykładowca Uczelni ASBIRO, Uczelni Łazarskiego, gościnnie Politechniki Warszawskiej, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii oraz wielu inicjatyw i fundacji lokalnych. Współautor „Biblii e-biznesu 2. Nowy Testament” i „Biblii e-biznesu 3.0″, autor publikacji prasowych dotyczących przedsiębiorczości i podatków. Główne obszary specjalizacji: analiza biznesowa, mająca na celu długofalową optymalizację podatkową i gospodarczą prowadzonej działalności; audyty podatkowe księgowości i rozliczeń kadrowo-płacowych; outsorcing zatrudnienia oraz kontrakty menadżerskie; wpływ przepisów podatkowych na warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

Prelekcje

Panel

Biuro rachunkowe okiem praktyka

– jak pozyskać i utrzymać „klienta na lata”?

Samir Kayyali

doradca podatkowy, agent celny, wykładowca akademicki, pionier na rynku podatkowych szkoleń online

Przeprowadził ponad 800 szkoleń stacjonarnych, a w internecie działa od 2013 r. Realizował szkolenia m.in. dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, największych polskich banków, firm leasingowych, spółek Skarbu Państwa. Organizował szkolenia przygotowujące do egzaminu na doradcę podatkowego, wykładał ma studiach podyplomowych w dziedzinie prawa podatkowego. Prowadzi kancelarię doradztwa podatkowego.

Prelekcje

Warsztat

Prowadzenie działalności w 2025 r.

– jaki sposób opodatkowania bardziej się opłaca po zmianach przepisów?

Jan Krzysztof Fedorowicz

certyfikowany trener biznesu, twórca metodyki Wdrożenia 4.0™ łączącej wdrożenia techniczne programów do zarządzania majątkiem. Przeprowadził pierwszy w Europie proces przygotowania do certyfikacji jakości (ISO 9001) dla usług inwentaryzacyjnych

Twórca metodyki Inwentaryzacja 4.0™, Lean Inventory™ i Inwentaryzacja360, w której zarządzanie majątkiem jest elementem kierowania przedsiębiorstwem, ochrony środowiska, podnoszeniem świadomości pracowników oraz ciągłego zwiększania kompetencji i bezpieczeństwa. Założyciel Fundacji KeroDefa zajmującej się upowszechnianiem wiedzy i propagowaniem nowych i przyjaznych dla ludzi metodyk szkolenia o zarządzaniu majątkiem, utrzymaniu ruchu i właściwym pojmowaniem ochrony danych przedsiębiorstwa i danych osobowych oraz nieosobowych. Posiada certyfikat i uprawnienia Ministra Finansów w rachunkowości, certyfikat Trenera Standardu HRD BP, certyfikat Business Trainer, Master Practitioner in the Art of Pure Mind Coaching, Coach Kryzysowy w Biznesie, Trener Rozwoju Osobistego, Ekspert Polskiego Centrum Edukacji, Audytor Wewnętrzny ISO 9001:2015. Jest członkiem Polish Society for Training and Development, członkiem zarządu Polish Asset Management and Maintenance Society. W wieloletniej pracy przeprowadził kilka tysięcy godzin wykładów, szkoleń i mentoringu w zakresie inwentaryzacji i zarządzania majątkiem rzeczowym.

Prelekcje

Panel

Narzędzia AI w księgowości

– jak sztuczna inteligencja zmienia branżę: fakty i mity

Rafał Drzewiecki

adwokat i mediator, specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej dla przedsiębiorców, w szczególności w zakresie przeprowadzenia w firmie sukcesji pokoleniowej  

W obrębie jego zainteresowań pozostają także sprawy z zakresu reorganizacji oraz fuzji i przejęć (M&A). Doradza zarządom oraz radom nadzorczym spółek kapitałowych w zakresie bieżącego funkcjonowania przy uwzględnieniu aktualnego otoczenia prawnego.

Prelekcje

Panel

Sukcesja przedsiębiorstwa

– jak zagwarantować bezpieczeństwo w aspekcie finansowym, podatkowym i biznesowym

Michał Ligocki

finansista w MŚP, ma 20 lat doświadczenia w finansach międzynarodowych korporacji. Zwolennik rozwiązań lean i entuzjasta księgowości jako języka biznesu

Absolwent Executive MBA UEP. Współwłaściciel firmy księgowej FRAM Finanse.

Prelekcje

Panel

Finansowa transformacja małych i średnich przedsiębiorstw

– czyli jak przejść od tradycyjnej księgowości do księgowości zarządczej, która wspiera biznes?

Ryszard Sobociński

ekspert w zakresie PR i marketingu, tworzy skuteczne strategie budowania profesjonalnego biznesowego wizerunku w mediach dla firm, marek i ludzi (GOLDHAAR Brand Consulting)

Prelekcje

Panel specjalny

Jak budować swoją markę osobistą w social mediach?

Radek Pogoda

konsultant i trener biznesu. Od blisko 30 lat wspiera firmy w tworzeniu i naprawianiu procesów sprzedaży oraz wdraża procedury i narzędzia wsparcia sprzedaży, szkoli szefów sprzedaży i handlowców

Prelekcje

Panel

Trzy metody wprowadzania podatków

Odkryjemy kulisy, jakimi metodami rząd wprowadza podatki. Powiemy, na czym polega metoda manipulacji i jak rząd wykorzystuje okno Overtona przy wprowadzaniu ryzykownych podatków.

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

OPIEKUN MERYTORYCZNY
Marlena Fiedorow
tel. 61 66 83 105 wyślij e-mail
WSPÓŁPRACA I REKLAMA
Inga Pelczar
tel. 605 764 052 wyślij e-mail